تماس با ما

ا عنایت به سیاست تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استفاده و گسترش تجارت الکترونیکی در كشور و حمایت از توسعه فعالیت های بخش غیر دولتی و جلوگیری از انحصار و ایجاد زمینه های رقابت، شركت های بزرگ سرمایه گذاری اقدام به تاسیس بزرگترین گروه تخصصی در زمینه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، تحت نام شركت گروه نوآوران (سهامی عام) به منظور مشاركت در طرح های ملی و اقتصادی كشور کرده اند تا در جهت به روز آوری سامانه های ارتباطی ، ایجاد سامانه های نوین و پر كردن خلا موجود در زمینه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات فعالیت کنند.
گروه نوآوران به عنوان شركت هلدینگ تخصصی و سرمایه گذار در زمینه ICT وظایفی چون برنامه ‏ریزی، سیاست گذاری هدایت ، توسعه كسب و كار ، نظارت و كنترل را بر عهده خود و امور اجرایی را به شركت های تحت پوشش واگذار كرده است. تاكنون 12 شركت تخصصی و عملیاتی تاسیس شده كه 7 شركت آن فعال می باشند ، که به شرح زیر میباشند:

  • نوآوران كارت ـ‌ سرویس دهنده پرداخت الكترونیكی و دارنده پروانه PSP از بانك مركزی
  • داده پردازی نوآوران ـ  سرویس دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) و دارنده پروانه ارائه خدمات انتقال داده‌ها (ندا) - PAP
  • توسعه سازه پای ـ سرویس دهنده ارتباطات و شبکه های ماهواره ای و دارای مجوز انتقال داده‌ها از طریق ماهواره (SAP) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی .
  • ارتباطات نوآوران ـ سرویس دهنده اینترنت و دارنده پروانه های ISP در شهرستان‌های كشور و دارنده مجوز ISDP جهت فروش پهنای باند و عضو RIPE
  • نوآوران موج ـ مشاوره و نصب و راه اندازی سیستم های ICT
  • ارتباطات کوه نور ـ  سرویس دهنده تلفن ثابت و دارنده مجوز تلفن ثابت
  • داده سامانه نوآوران ـ‌ سرویس دهنده دیتا اینترنتی و دارنده مجوز مركز داده اینترنتی (IDC)

نظــر به اینكه حركــت های ICT گروه نوآوران به صــورت ملی به اجرا در خواهد آمد و از طرفی گــروه نوآوران به عنــوان سرویس دهنــده ICT عمــل می كند، نیازمند تاسیس، جـذب و همكاری شركتهای داخلی فعــال در زمینه IT در مراكز استانهای كشور است. از این رو گروه نوآوران در شهرهای بزرگی مانند مشـهد، تبریز، اصفــهان، شیراز، همدان، یزد ، سمنان و اهواز دارای نمایندگی می‏باشد.